čtvrtek 6. října 2016

Nekompetentnost Babiše v technických otázkách kolem EET


O jisté nekompetentnosti jsme se mohli přesvědčit již ze začátku projednávání EET, kdy AB horlivě vysvětloval, že set za 5000 každému stačí a dostane ho proplacený od státu. Už tehdy bylo jasné, že je to lež a momentální nabídky to jen potvrzují. Nyní se ovšem vyjádřil na jistý článek od Petra Soukupa. A co se ve vyjádření dočteme? Jen rozmazávání slovíček kolem důležitého faktu. EET donutí předělat v podstatě každý eshop, který chce stále nabízet platbu online. Podle Andreje Babiše tedy umí vydávat účtenky cokoliv, co má ve slově "elektronické", ale tenhle názor určitě nekoresponduje s názorem 100% vývojářů. A co vaše elektronická trouba? Umí vydávat účtenky?

Reakce ministra financí na článek Petra Soukupa "EET pro eshopy je postavené na hlavu”

„S EET se ale situace dost zásadně komplikuje. Původně stačila primitivní HTML stránka s platebním tlačítkem, ale najednou potřebujete mít celý backend, který bude vystavovat zálohové doklady a odesílat (ne zrovna jednoduše) data finančnímu úřadu.“

Takže e-shopy, které mají svůj byznys postavený na ELEKTRONICKÉ objednávce, ELEKTRONICKÉM zprocesování dané objednávky a ELEKTRONICKÉ platbě nejsou schopny zaslat ELEKTRONICKY zprávu ve standardním XML formátu a přijatý kód přidat na fakturu? To opravdu myslíte vážně?

Na závěr snad ještě odpověď od pana Soukupa: Jak EET skutečně dopadne na eshopy

Žádné komentáře:

Okomentovat