středa 23. září 2015

Bezdrátová sluchátka Sony SBH52

Poprvé jsem začal o bezdrátových sluchátkách přemýšlet už před mnoha lety, kdy SonyEricsson používal tolik nenáviděný FastPort. V té době jsem si pořídil model SonyEricsson HBH-DS980 a bezdrátová sluchátka jsem si od tohoto okamžiku zamiloval. Vlastnil jsem hned 2 kousky tohoto konkrétního typu, protože byli opravdu vyladěné jak po straně desingu tak funkčnosti a výborného zvuku. Protože však již nejsou dostupná musel jsem se posunout dále a do oka mi padl typ Sony SBH52. A protože to nejsou "jen" bezdrátová sluchátka, představím v několika bodech funkčnost a možnosti využití.

 • Voděodolnost - pro mě velmi důležité kritérium, jedny z dříve používaných sluchátek na tuto absenci doplatili a není tomu tak dávno co se odporoučel i mobil. Sluchátka mají být odolné proti stékající vodě, rozhodně nejsou postavená na potápění, ale déšť by měli zvládnout.
 • Možnost volání - SBH52 lze používat jako klasické handsfree. Mikrofon je zde v těle přístroje, ale má výbornou citlivost. Protistrana uslyší i pokud ho máte připnuté na košili či tričku. Zároveň je možné sluchátka úplně odpojit, dát si modul k uchu a volat s ním jako s běžným telefonem díky integrovanému reproduktoru. Obě zmíněné možnosti se díky voděodolnosti hodí hlavně v nepříznivém počasí, kdy váš mobil voděodolný není.
 • Připojení 2 zařízení současně - úžasná vlastnost. Jedno zařízení je zde primární a proudí z něj do sluchátek stereo audio (filmy, hry, hudba) a druhé vedlejší zařízení je zde připojeno jako handsfree k telefonu. Hlavní zařízení tedy může být počítač, tablet či mobil a druhé většinou mobil nebo druhý mobil. Můžete si tak dopřávat hlasitou hudbu nebo se zakoukat do filmu a žádný hovor z druhého telefonu vám neunikne. Primární a sekundární zařízení lze přehazovat, případně jednotlivé zařízení odpojovat přímo v menu modulu.
 • Bezdrátovost - Je divné u bezdrátových sluchátek z miňovat tohle? Asi ano, ale přece. Díky bezdrátovým sluchátkům můžete být v pohybu po kanceláři či jené pracovní oblasti a telefon zároveň dobijet. 10 m v otevřeném prostoru není vážně problém a v praxi jsem se dostal na mnohem vyšší čísla, kde už ale tu a tam přenos zaškobrtne. Přes zdi se pak už délka zkracuje, ale v bytě přes 2 zdi a 9 m jsem stále bez ztráty kvality mohl poslouchat.
 • připojení jakýchkoliv sluchátek - oproti dřívějšímu modelu, kde byli sluchátka připojené napevno je tu klasický 3,5mm jack, lze tedy připojit jakákoliv sluchátka.  Ty dodávané jsou, alespoň pro mě kvalitní s kabelem dlouhým zhruba tak aby dosáhl do náprsní kapsy u košile. SBH52 má pak přímo na těle klip, kterým ho můžete do takové vzdálenosti kdekoliv připnout. Kvalita a délka sluchátek mě maximálně vyhovuje a o výměně bych přemýšlel jen v případě  jejich nefunkčnosti.
 • FM rádio s RDS - už jen taková funkce navíc. Pokud se však mobil vybije či se dokonce rozbije, může rádio sbírku muziky v telefonu přece jen na chvíli zastoupit
 • Kompatibilita s PC - Stejně jako s mobilem můžete sluchátka použít i s počítačem a to včetně mikrofonu. Lze je tedy použít na nepřeberné množství programů od skypu po herní komunikaci přes team speak
 • Nabíjení pomocí microUSB - oproti výše uvedeným sluchátkům který měli také malý fastport, lze tyto dobíjet klasickým microUSB konektorem. Nemusíte s sebou tedy tahat jiný adaptér a kabel. Součástí balení je zde jen krátký USB <--> microUSB kabel
Pokud bych měl sluchátka hodnotit, získávají ode mě plný počet bodů. Sluchátka vydrží kolem 8 hodin nepřetržitého přehrávání a mnohem déle jen při připojení. V praxi se dostávám na 1-2 dny. Zároveň odpadá komické půlhodinové rozmotávání před poslechem, kabel nikde nezavazí a tak můžu mít sluchátka klidně celý den na sobě a začít poslouchat či si pustit film okamžitě. Problém by snad mohla být jen cena, která se pohybuje kolem 1800 Kč avšak za mě je cena za toto povedené příslušenství přijatelná.

Vzhledem k dnešní diskuzi jednoho nechápajícího človeka přikládám také speciální dodatek k této recenzi. Sluchátka jsou zde brána jako celý set i s modulem.

2 komentáře:

 1. Mám taky 2roky velká spokojenost. 👍 👍 👍

  OdpovědětVymazat
 2. Mám taky 2roky velká spokojenost. 👍 👍 👍

  OdpovědětVymazat