pondělí 1. června 2015

Nahrávání videa z androidu i s interním audiem a zdarma

Minulý týden jsem hledal prográmek pro nahrávání dění na obrazovce mobilu a podmínkou bylo také nahrávání interního audia. Už jsme se přeci jen posunuli a němé filmy jsou minulostí. Přesto však naprostá většina těchto aplikací podporuje jen nahrávání z mikrofonu. Vše odkazovalo na program SCR, který už jsem dříve zahlédl, ale z ničeho nic zmizel z google play. Jelikož nemám rád stahování aplikací z jiných zdrojů a u aplikace, která požaduje root oprávnění se to ani doporučit nedá, neobtěžoval jsem se s dalším hledáním této appky a pokračoval s hledáním alternativy. Pak jsem na ni ale přece jen náhodou narazil. Aplikace byla vyřazena právě z důvodu nahrávání interního zvuku, tedy spíše kvůli obcházení zabezpečení k tomuto účelu. Od 1.5. se tedy usídlila na xda-developers Vývojář to udělal z důvodu, aby vlastníci aplikace nemuseli znovu nakupovat a také pro zachování své funkcionality. V tomto případě ale zdůrazňuji, že si aplikace opravdu zaslouží alespoň dobrovolný donate od těch, kteří aplikaci nezakoupili. Měl jsem zakoupené už 2 alternativy, ale tato je funkcionalitou a zpracováním opravdu nejlepší. Podívejme co všechno umí, tedy kromě úplného základu.

  • změna rozlišení, kodeku a hw, kterým je zpracováno video
  • změna úložiště
  • zdroj zvuku z mikrofonu, interního audia či případně obojího
  • umístění rámečku pro nahrávání ze přední kamery (pro komentáře) na libovolnou pozici
  • navrhnutí nejlepšího možného nastavení podle statistik pro každé jednotlivé zařízení
  • bez reklam i když je nyní free
Jen pro představu o velikosti nahrávek. Při mém rozlišení 960x540 30 sníků za sekundu a při nahrávání interního audia si video řekne o 1 GB úložiště zhruba za 15 minut.
Jak takový výtvor vypadá můžete zhodnotit na mé druhé stránce games.madhouses.cz

Doplnění: Pro nahrávání na androidu 4.0-4.4 je vždy potřeba root. Pro nahrávání u androidu 5.x už toto omezení neplatí v případě, že nepotřebujete nahrávat zmíněné interní audio

Žádné komentáře:

Okomentovat