středa 29. dubna 2015

Doplněk Google chrome k zabezpečení vašeho účtu a bezpečnost na internetu obecně


Google vydal nový doplněk, který vám řekne pokud zadáváte heslo na podvodnou stránku. Doplněk si můžete stáhnout na https://chrome.google.com/webstore/detail/password-alert/noondiphcddnnabmjcihcjfbhfklnnep.
Je to skvělý krok jak chránit vlastní uživatele před phisingovými útoky, ale chrání se zde jen účet google. Lidé zase budou důvěřovat něčemu automatickému a zlenivějí. Každý uživatel internetu, který chce mít svůj účet google, internetové banky či jiné v bezpečí, by měl při každém přihlášení zkontrolovat adresní řádek a tím se ujistit, že své přihlašovací údaje posílá skutečně dané službě.


Na výše uvedených obrázcích vidíte příklady adres tak jak mají vypadat před přihlášením. V adresní řádce by se mělo nacházet httpS, které nám zaručuje šifrované přenášení našeho přihlášení a také adresu druhého řádu daného serveru. Ostatní části se můžou měnit v závislosti na tom odkud nebo do jaké části/služby webu se přihlašujete. Je také nutné dbát na používání jiných hesel. Nejednou se stalo, že i větší web zažil únik svých hesel včetně přihlašovacích emailů. Útočník je už jen krok od přihlášení do vašeho účtu. Dokonce i přes únik stejných hesel ale není nic ztraceno. Stejně jako internetové banky nabízí facebook a google zabezpečení pomocí SMS nebo generátoru kodu. Na to nahlédneme ale až v dalším článku.

Žádné komentáře:

Okomentovat