neděle 18. května 2014

Mobilní internet zdarma

V dnešní době moderních smartphonů si nedokážu představit jejich využívání bez mobilního internetu. Ne každému se však vyplatí platit 100-200 kč měsíčně za nejnižší balíčky internetu. I pro vás je tu řešení.

Mobil.cz

Jeden ze známějších virtuálních operátorů, který nabízí mobilní internet opravdu zdarma. Jedinou podmínkou je alespoň jednou za 6 měsíců nabít minimální částkou 200 kč. Při koupi nové SIM karty nebo při jejím nabití je automaticky aktivován internet s fup limitem  200 MB s rychlostí až 10 mbit. Po jeho vyčerpání je internet dostupný v rychlosti 64kkbit, který na instant messaging nebo nenáročné prohlížení stránek s trochou trpělivosti postačí. Pro náročnější použití je možné na měsíc přikoupit 1 GB fup + 200 MB po jeho vyčerpání na dalších 30 dnů. Základní cena volání 2,2/min a sms za 1,5 určitě neurazí. Je také možné aktivovat si neomezené volání a sms v síti mobil.cz za 150kč (třeba právě místo platby internetu u vašeho stávajícího operátora)

Sazka mobil

Mnohem mladší virtuální operátor nedávno začal nabízet za každé dobití za 300 a více na výběr mezi zvýhodněným voláním a sms nebo právě bezplatným internetem s limitem 300 MB. Tento internet se po vyčerpání také zpomalí, ale narozdíl od mobil.cz po měsíci od aktivace přestane fungovat. Pokud ovšem měsíčně dobíjíte alespoň za 300, je jeho nabídka v rámci fupu a ceny za volání ještě výhodnější.
Základní cena za minutu je 2,0/min a za sms 1,5.

Co znamená FUP limit a proč se používá

FUP(Fair User Policy) je v dnešní době množství dat za dané období, které můžete stáhnout/odeslat plnou rychlostí v rámci mobilního internetu v závislosti na dané technologii a její vytíženosti. Nepoužívá se opravdu jen pro vytřískání co nejvíce peněz z uživatelů mobilního internetu. Technicky totiž není možné pomocí současné infrastruktury mobilních vysílačů obsloužit velkou rychlostí mnoho zákazníků. Pokud by si tedy každý dnes mohl pořídit základní baliček neomezeného mobilního internetu za 150kč bez fup, je velmi pravděpodobné, že by byl téměř nepoužitelný právě přetížením. 

Žádné komentáře:

Okomentovat