neděle 30. března 2014

Planeo elektro Hrušovany nad Jevišovkou

Obchod, kam bych zašel snad jen kdybych se chtěl pohádat s místní obsluhou. To co se stalo mému kolegovi z práce bylo buď absolutní neznalostí personálu prodejny nebo podle mě spíše dělání z neznalých lidí absolutní idioty. Začalo to nevinnou koupí dvou tabletů v akci dětem na hraní. Bohužel tablety odpovídali ceně a tak nastal hned druhý den problém. Po nainstalování několika aplikací to android v těchto tabletech vzdal a už nenaběhl. Čistě "náhodou" se to stalo rovnou u obou naráz.

Pochybná kvalita
Sám jsem se pokusil tablety zprovoznit, ale překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat. Žádné recovery menu s factory resetem. Musel jsem se tedy vydat na české stránky výrobce, které by lépe dal dohromady jakýkoliv student základní školy. Podle návodů, které bych nevypustil ani jako pracovní vnitrofiremní verzi, jsem dozvěděl, že se nejedná o ojedinělý případ a o to víc mě zarazil jediný způsob opravy, přeinstalace celé rom. Poté co se mi asi napopáté konečně podařil balíček s rom stáhnout moje strastiplná cesta neskončila. Podle českého návodu jsem nedokázal spustit na tabletu flashovací režim. Přešel jsem tedy z českého návodu na anglický a čekalo mě další rozhořčení. Kombinace a délka držení tlačítek byla úplně jiná než v českém návodu, ale ani tohle po několika pokusech z tablety nehlo. Vrátil jsem tedy tablety zpět kolegovi, aby je nechal reklamovat.

Reklamace
Dodnes mě mrzí, že jsem u toho nebyl abych mohl proti nesmyslům, které zdejšímu personálu vyklouzli z úst,argumentovat. Shrnu do pár bodů, čím jsou schopní obvinit a zastrašit zákazníka, aby se vyhnuli své zákonné povinnosti převzít tablet do reklamace:

  • při předávání tabletu byl důkladně prověřován displej s nalepenou fólií z výroby, která byla poškrábána dodávaným stylusem. Obsluha vytkla používání tohoto stylusu s tím, že je na jiné funkce a odkazovala na nějakou neznámou televizní reklamu. Stylus byl přitom dodán přímo se zařízením a v návodu nebylo vymezeno na co se má a nemá používat.
  • obsluha vytkla dále nepoužívání sd karty jako úložiště pro aplikace. Karta samozřejmě nebyla součástí balení a návod nic takového také neříkal.
  • také se na této chybě prý podílelo nepoužívání antiviru - zde musím odkázat na svůj článek Antivir pro anroid a znovu připomenout, že návod se o tomto termínu také vůbec nezmínil.
Nejsem si už ani jist jestli těchto lží bylo více, ale rozhodně vím, že se kolega k zařízení choval podle návodu a tím splnil podmínku k reklamaci zboží. Tyto šarlatánské výmysly a odrazování zákazníka od reklamace tedy nebyli na místě.
Pánové z elektra však nebyli troškaři. Absolutní korunu tomu nasadili rozhodnutím, že to nechají puštěné v obchodě přes noc, aby zkusili zda se to nerozjede. Po další návštěvě, kdy zjistili, že se tablet nerozjede jim nedělalo žádný problém obcházet zákon tím, že nevydali reklamaci ihned, ale řekli kolegovi ať si dojede nechat potvrdit převzetí do záruky až o týden později (prý protože povezou na reklamace hodně věcí až v lednu). Reklamovaných tabletů se kolega dočkal samozřejmě až poslední možný den reklamační lhůty počítané od vydání převzetí do záruky.
A jestli si na ně někdo nedošlápl, dělají z lidí idioty do dnes.

Žádné komentáře:

Okomentovat