neděle 30. března 2014

Antivir pro android

Antivir pro mobilní operační systém android je často diskutované téma. Pro běžné smrtelníky zvyklé z práce na pc je to naprostá nutnost, ale komunita pokročilejších uživatelů s androidem ví své. Můj osobní názor po čerpání z mnohých zdrojů je ten, že běžný uživatel antivir nepotřebuje. Proč? Popíšu v několika bodech:

  • Setkávám se denně s krutou realitou uživatelů, kteří si koupí levný tablet/mobil a čekají od nich zázraky. Antivir jakož další z programů, který bude sedět už v tak malé paměti ram a využívat výkon zařízení tomu určitě neprospěje.
  • Běžný uživatel instaluje aplikace jen z google play, který už podléhá antivirové kontrole googlu. Hodně lidí také neví, že google může smazat i aplikace z mobilů na dálku, u nichž by se prokázal výskyt viru až po vypuštění aplikace do světa.
  • Moderní antiviry na android obsahují mimo klasické antivirové kontroly několik dalších líbivých vychytávek jako sledování polohy zařízení, vymazání všech soukromých dat na dálku atd. Ovšem tyto funkce jsou nyní již dostupné v základu androidu pod jménem Správce zařízení Android
  • A na konec pro žádné hazardéry se svým virtuálním zdravím nebude žádný antivir nikdy 100%
Můj verdikt zní tedy jasně. Žrout výkonu, který dle mě nemá žádnou přidanou hodnotu.

Žádné komentáře:

Okomentovat