pátek 29. června 2012

root ICS na xperii mini (st15i)

Jelikož přímý root ICS bez odemknutého bootloaderu zatím není možný, je nutné nejprve downgradovat telefon na GB. Vřele doporučuji udělat kompletní wipe uživatelských dat včetně sd karty jak bude uvedeno postupně v návodu:

1. Downgrade a root

2. Nyní stáhněte a rozbalte XperiaRoot.rev3

3. Připojte mobil a spustě soubor "01-local-prop.cmd". Po úspěšném dokončení příkazu nastavte mobil na MSC mod (nastavení-->sony ericsson-->režim připojení usb) a vypněte.

4. Stáhněte ICS firmware ST15i a rozbalte do složky C:\Flashtool\firmwares (doporučuji složku vyprázdnit a vždy zde nechávat jen firmware pro jeden typ telefonu, aby nedošlo k flashnutí špatného firmwaru).

5. Nyní spusťte Flashtool, klikněte na ikonku blesku a vyberte flashmode

6. Zde se UJISTĚTE že máte vybrán správný firmware pro ST15i stejně jak na obrázku. Pro zachování rootu je nutné nemít označenou možnost wipe user data viz. obrázek.

7. V tomto kroku ignorujte nápovědu animace a při připojování vypnutého mobilu držte spodní tlačítko hlasitosti. Po připojení se již začne instalovat firmware do telefonu.


Flashtool sice po dokončení slibuje restart telefonu, ale u mě se tak nestalo. Po úplném dokončení tedy můžete odpojit a telefon zapnout ručně. (Telefon se při prvním bootu může resetovat.)

8. Po zapnutí znovu nastavte položky
nastavení-->zabezpečení-->neznámé zdroje
a nastavení-->možnosti pro vývojáře-->ladění USB

9. Nyní mobil připojte a z dříve staženého a rozbaleného balíčku XperiaRoot.rev3 spusťte soubor "02-push-root-files.cmd". Pokud se po restartu objeví aplikace superuser root je úspěšně dokončen.

Žádné komentáře:

Okomentovat