středa 13. června 2012

Instalace ICS na xperia mini (st15i)

Pro flashování doporučuji použít notebook nebo počítač se záložním zdrojem. Neručím za žádné potíže, které můžou nastat, nicméně pokud napíšete do komentáře, budu se snažit pomoci.

1. Nejprve je potřeba stáhnout Flashtool a nainstalovat ADB ovladače

2. Stáhněte ICS firmware ST15i a rozbalte do složky C:\Flashtool\firmwares (doporučuji složku vyprázdnit a vždy zde nechávat jen firmware pro jeden typ telefonu, aby nedošlo k flashnutí špatného firmwaru)

3. Ujistěte se, že se mobil připojuje v MSC modu(nastavení --> sony ericsson --> režim připojení usb). Poté vypněte mobil a vyjměte sd kartu(doporučuji zazálohovat a naformátovat nebo alespoň vymazat složku android)

4. Nyní spusťte Flashtool, klikněte na ikonku blesku a vyberte flashmode

5. Zde se UJISTĚTE že máte vybrán správný firmware pro ST15i stejně jak na obrázku. Při downgradu je vhodné nechat zatrhnuté wipe data a wipe user cache, což vymaže všechna uživatelská data a nastavení(nezahrnuje sd kartu). V opačném případě by mohli nastávat problémy při používání systému.

6. V tomto kroku ignorujte nápovědu animace a při připojování vypnutého mobilu držte spodní tlačítko hlasitosti. Po připojení se již začne instalovat firmware do telefonu. Flashtool sice po dokončení slibuje restart telefonu, ale u mě se tak nestalo. Po úplném dokončení tedy můžete odpojit a telefon zapnout ručně. Poprvé trvá náběh telefonu trochu déle, ale když vydržíte v telefonu se vám spustí nový nablískaný ICS :)

7 komentářů:

 1. Dobrý den,po instalaci ICC nejde wifi,když dám připojit neustále píše ověřování sítě a nepřipojí se,zkoušeno na domácí wifi se zabezpecčením

  OdpovědětVymazat
 2. ICS minimálně na xperiích má problém s nastavením nějakých routerů. Nejedná se například o zyxel od O2. Všeobecně můžu doporučit zkusit nastavit standart například jen na "n" pokud je v kompatibilním modu b/g/n. Zkusit samozřejmě restart. Pokud nepomůže tak se podívat jestli není k dispozici nová verze firmwaru.

  OdpovědětVymazat
 3. V jakém nastavení najdu moduly b/g/n až tak se v tom nevyznám,telefon není od žádného operatora,děkuji

  OdpovědětVymazat
 4. Tyto nastavení včetně přehrání fw jsem měl na mysli na straně routeru někde v sekci wifi. Bohužel ne všech se toto nastavení nachází.

  OdpovědětVymazat
 5. ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_STATIC="IMAGE_ADDRESS_RANGE";ERR_DYNAMIC="SIN-block eraseblock mismatch"; ... toto mi to napíše po přesném použití vašeho návodu

  OdpovědětVymazat
 6. Jsi si jistý že jsi vybral správný firmware a že máš Xperia mini ST15i ne například xperia mini x10. Pokud ano zkusil bych projít ještě jednou krůček po krůčku a zkusit znovu. Ještě jsem projel fora a dočetl jsem se že se tato chyba opravdu často objevuje při pokusu flashnout FW na jiný model než je určený.

  OdpovědětVymazat
 7. Díky moc, tohle mi hodně pomohlo!

  OdpovědětVymazat