čtvrtek 28. června 2012

Downgrade xperia mini (st15i) na verzi .42 a root

Pro flashování doporučuji použít notebook nebo počítač se záložním zdrojem. Neručím za žádné potíže, které můžou nastat, nicméně pokud napíšete do komentáře, budu se snažit pomoci. pozn.: root na xperii mini je možné provést s uzamknutým bootloaderem jen na verzi 42. nebo .58. Pokud máte verzi .62 nebo ICS(.431) je nutné nejprve downgradovat viz. prvních 6 bodů

1. Nejprve je potřeba stáhnout Flashtool a nainstalovat ADB ovladače

2. Stáhněte GB firmware ST15i verze .42 a rozbalte do složky C:\Flashtool\firmwares (doporučuji složku vyprázdnit a vždy zde nechávat jen firmware pro jeden typ telefonu, aby nedošlo k flashnutí špatného firmwaru)

3. Ujistěte se, že se mobil připojuje v MSC modu(nastavení --> sony ericsson --> režim připojení usb). Poté vypněte mobil a vyjměte sd kartu(doporučuji zazálohovat a naformátovat nebo alespoň vymazat složku android)

4. Nyní spusťte Flashtool, klikněte na ikonku blesku a vyberte flashmode

5. Zde se UJISTĚTE že máte vybrán správný firmware pro ST15i stejně jak na obrázku. Při downgradu je vhodné nechat zatrhnuté wipe data a wipe user cache, což vymaže všechna uživatelská data a nastavení(nezahrnuje sd kartu). V opačném případě by mohli nastávat problémy při používání systému.

6. V tomto kroku ignorujte nápovědu animace a při připojování vypnutého mobilu držte spodní tlačítko hlasitosti. Po připojení se již začne instalovat firmware do telefonu.


Flashtool sice po dokončení slibuje restart telefonu, ale u mě se tak nestalo. Po úplném dokončení tedy můžete odpojit a telefon zapnout ručně.

7. Pro root je nutné si stáhnout a rozbalit Doomlord skript

8. V telefonu je nutné zapnout položky
menu-->aplikace-->neznámé zdroje
a menu-->aplikace-->vývoj-->ladění přes USB.
Poté už stačí připojit k počítači a spustit runme.bat.

9. Pokud root proběhl úspěšně telefon se restartuje a v seznamu aplikací najdete aplikaci superuser.

Žádné komentáře:

Okomentovat